Stadnina Koni
tel. +48 82 577 12 00, e-mail: bialka@mhr.com.pl

KONNE WYŚCIGI DŁUGODYSTANSOWE

Konne Wyścigi Długodystansowe – Białka Spring Race 2021

 

Tuż po złagodzeniu restrykcji sanitarnych związanych z pandemią Stadnina Koni w Białce gościła uczestników Konnych Wyścigów Długodystansowych, które rozegrane zostały na terenie obiektu oraz sąsiadujących ze stadniną terenach (gmina Krasnystaw, Lasy Państwowe) w dniach 18 – 20 czerwca 2021.

Zawody rozgrywane były na dystansach od 20 do 100 km na wyznaczonych pętlach o długości 11 km oraz 20 km. W zawodach krajowych zawodnicy ścigali się na dystansach 20, 40 i 80 km, w zawodach międzynarodowych na dystansie 100 km. Do udziału w wyścigach zgłoszonych zostało 32 konie z czego na starcie pojawiło się 27, z pośród 7 koni, które wystartowały w edycji międzynarodowej do mety dobiegły tylko 3 konie. Dla uczestników oraz ich koni na terenie stadniny przygotowane zostały miejsca w stajniach murowanych oraz letnich z pełnowymiarowymi boksami, dla koniowozów i samochodów wyznaczony został duży parking, wyznaczona została również tzw. strefa zielona z przeznaczeniem na pole serwisowe, miejsce do regeneracji.

Trasa zabezpieczona była przez 3 jednostki Straży Pożarnej (OSP Gminy Krasnystaw), łącznie z mobilnymi zbiornikami do pojenia koni, co zostało bardzo dobrze przyjęte zarówno przez zawodników jak również ekipę sędziowską. Kilka dni po rozegranych zawodach główny organizator Ludowy Klub Sportowy w Białce otrzymał rekomendacje na przeprowadzenie w roku 2022 w SK Białka Konnych Wyścigów Długodystansowych w randze Mistrzostw Polski dla juniorów oraz MP dla młodych koni. 

 

Wyniki:

- 20 km (L): 1. Aleksandra Jabłońska (Egmej Gal), 2. Marta Kowalewska (Czasahir), 3. Marika Borowiec (Forteks)

- 40 km (P): Kacper Kostrzewa (Arto), 2. Dominika Stępniak (Wyżlica), 3. Patrycja Jaracz (Baron).

- 80 km (N): 1. Angelika Wojnowska (Modra), 2. Anna Kiekucka (Drager), Leszek Wygachiewicz (Olimp)

- 100 (CEI 1*): 1. Angelika Wojnowska (Ender BS), 2. Anna Kiełkucka (Empresso), 3. Viera Smolinska (Wilton)

- konkurs Ścigany (P2) 40 km: Leszek Wygachiewicz (Czak)

 

Best Condition (najlepszy koń zawodów) - Wilton pod Vierą Smolinska (właściciel Magdalena Głód – zawodniczka LKS Białka).

 

Sędziowie: Grażyna Kańka (sędzia główny), Lucia Starovecka, Magdalena Jabłońska, Magdalena Majchrzak – Puczyńska, Karolina Czarnik, Ewelina Kawalec, Vladimir Pazitny. Komisja weterynaryjna: Jacek Kańka, Mateusz Hecold, Bernard Turek, Wojciech Piekałkiewicz. Komisarze: Katarzyna Strzelec, Joanna Wierzbińska, Anna Cywińska. Gospodarz toru: Artur Karczmarek. Wyniki: Łukasz Puczyński, Magdalena Głód.

 

>>> Powrót do listy aktualności